Tudi TKNM-jevci na prvem v Kopru

V zgodovino prve koprske triatlonske “polovičke” sta se zapisala Pia Bedene in Jaka Cevc. Na prvem slovenskem Ironmanu smo imeli novomeški triatlonci dva predstavnika.

Pia je s časom 5:38:23 osvojila 3. mesto v kategoriji in 33. mesto v absolutni ženski konkurenci. Imela je nekaj težav na že tako težkem kolesarskem delu, padec je botroval k počutju na tekaškem delu. Mi smo ponosni na našo tekmovalko in njeno zelo uspešno sezono, za katero pa pravi, da še ni končana. Pia je prav v Kopru pred tremi meseci stala na najvišji stopnički standardne razdalje.

Jaka Cevc je s časom 5:05:33 zasedel 35. mesto v kategoriji in 138. mesto v absolutni konkurenci. Za Jaka je bil to debitantski nastop na tej razdalji in  druga triatlonska preizkušnja sploh – s prvim je opravil šele pred dvema mesecema.

Nekaj TKNM-jevcev nas je navijalo in pomagalo na okrepnih postajah. Vsi navdušeni nad izkušnjo, vendar z besedami – ”drugo leto ne bomo prostovoljci… tekmovali bomo!”